Gminne Święto Latawca

Koszt zadania po weryfikacji

6800 PLN

4. Miejsce realizacji projektu

Łąka przy wiatraku w Aleksandrowie Łódzkim, ul. Wierzbińska 99


5. Opis projektu

W ramach realizacji projektu zostanie zorganizowane VIII Gminne Święto Latawca.

Święto Latawca to wielopokoleniowa, rodzinna zabawa organizowana, z powodzeniem, od kilku lat na terenie naszej gminy. Polega na wspólnym puszczaniu latawców i innych modeli latających wykonanych własnoręcznie lub gotowych. Podczas spotkania odbywa się nauka puszczania latawców, krótki kurs budowania najprostszych modeli latających oraz konkursy i zabawy z nagrodami. Na miejscu zawsze można kupić gotowy latawiec i włączyć się do wspólnej zabawy. Przewidziany jest też poczęstunek dla uczestników i upominki dla wszystkich biorących udział w święcie. Imprezę poprzedzą bezpłatne warsztaty z budowania latawców. Ideą warsztatów jest przywrócenie zapomnianej tradycji rodzinnego budowania latawców oraz rozbudzenie twórczej aktywności wśród mieszkańców gminy.


6. Uzasadnienie realizacji projektu

Celem projektu jest stworzenie nietuzinkowej oferty aktywnego spędzenia wolnego czasu dla całych rodzin oraz przywrócenie starej tradycji składania latawców i wypuszczania ich na wolność.

Organizowane od kilku lat Święto Latawca na stałe wpisało się do kalendarza wydarzeń Gminy Aleksandrów Łódzki. Jest to impreza na którą niecierpliwie czekają całe rodziny i wspólnie się do niej przygotowują. Projekt odpowiada na potrzeby aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, potrzebę rywalizacji, zdobywania nowych umiejętności i doświadczenia, a także potrzebę integracji podczas wspólnej zabawy. Sprzyja zacieśnianiu więzi rodzinnych i międzyludzkich. Od lat cieszy się ogromny powodzeniem i zainteresowaniem, umożliwia mieszkańcom udział w dobrej zabawie na łonie natury, pozwala aktywnie, ciekawie i twórczo spędzić czas. O potrzebie organizowania Święta Latawca świadczy fakt, że odbywa się niezależnie od pogody bo mieszkańcy zawsze przychodzą wspólnie się bawić, zawsze nawet gdy pada deszcz.