TAI CHI nie tylko gimnastyka

4. Miejsce realizacji projektu

Aleksandrów Łódzki


5. Opis projektu

Opłacenie składki za uczestników.


6. Uzasadnienie realizacji projektu

TAI CHI jest znaną i praktykowaną na całym świecie sztuką relaksu i ćwiczeń wspomagających ciało i umysł. Zapewnia doskonalenie koordynacji układu mięśniowo-szkieletowego. Ćwiczenia nie wymagają specjalnego przygotowania fizycznego. Prowadzone od podstaw, nadają się niemal dla każdego i w każdym wieku.

Jest to propozycja dla młodszych i starszych, uzupełniająca czy też poszerzająca dotychczasową ofertę sportowo-rekreacyjną w gminie.

Nowa, ale sprawdzona i ciekawa forma ćwiczeń może zachęcić osoby, które do tej pory nie korzystały z propozycji zajęć ruchowych. Każda forma ruchu - systematyczna i długotrwała, pomoże w utrzymaniu dobrej kondycji i zdrowia mieszkankom i mieszkańcom Aleksandrowa Łódzkiego.


7. Informacja o dostępności zadania dla mieszkańców

Zajęcia będą się odbywały w określone dni tygodnia, do końca 2019 r. (z uwzględnieniem przerwy wakacyjnej: lipiec-sierpień). Planowane są zajęcia dwa razy w tygodniu dla każdej grupy. Ilość grup uzależniona będzie od liczby chętnych osób. Wstępne założenia dotyczą zorganizowania zajęć dla 4 grup po 30 osób (ok. 120 osób).