TAI CHI nie tylko gimnastyka

By zagłosować na ten projekt wróć do listy projektów

4. Miejsce realizacji projektu

Aleksandrów Łódzki


5. Opis projektu

Opłacenie składki za uczestników.


6. Uzasadnienie realizacji projektu

TAI CHI jest znaną i praktykowaną na całym świecie sztuką relaksu i ćwiczeń wspomagających ciało i umysł. Zapewnia doskonalenie koordynacji układu mięśniowo-szkieletowego. Ćwiczenia nie wymagają specjalnego przygotowania fizycznego. Prowadzone od podstaw, nadają się niemal dla każdego i w każdym wieku.

Jest to propozycja dla młodszych i starszych, uzupełniająca czy też poszerzająca dotychczasową ofertę sportowo-rekreacyjną w gminie.

Nowa, ale sprawdzona i ciekawa forma ćwiczeń może zachęcić osoby, które do tej pory nie korzystały z propozycji zajęć ruchowych. Każda forma ruchu - systematyczna i długotrwała, pomoże w utrzymaniu dobrej kondycji i zdrowia mieszkankom i mieszkańcom Aleksandrowa Łódzkiego.


7. Informacja o dostępności zadania dla mieszkańców

Zajęcia będą się odbywały w określone dni tygodnia, do końca 2019 r. (z uwzględnieniem przerwy wakacyjnej: lipiec-sierpień). Planowane są zajęcia dwa razy w tygodniu dla każdej grupy. Ilość grup uzależniona będzie od liczby chętnych osób. Wstępne założenia dotyczą zorganizowania zajęć dla 4 grup po 30 osób (ok. 120 osób).