Zdrowy Trening

Koszt zadania po weryfikacji

25000 PLN

4. Miejsce realizacji projektu

Napowietrzna siłownia crossfitowa, znajdująca się na Oś. Słonecznym, przy Bibliotece Publicznej (ul. Dmowskiego) w Aleksandrowie Łódzkim


5. Opis projektu

Projekt to cykl treningów na siłowni crossfitowej pod kierunkiem trenera crossfitu. Treningi odbywać się będą z wykorzystaniem istniejących urządzeń treningowych, natomiast same ćwiczenia nie wymagają dodatkowego sprzętu, obciążeniem będzie masa własna ćwiczącego. Projekt wymaga zatrudnienia jednego lub dwóch trenerów crossfitu. Treningi mogłyby się odbywać dwa razy w tygodniu, godziny do ustalenia. Treningi skierowane są do osób w wieku od 12 do 100 lat.


6. Uzasadnienie realizacji projektu

Zgodnie z powiedzeniem "W zdrowym ciele, zdrowy duch" umiarkowana aktywność fizyczna jest najlepszym i najtańszym sposobem na utrzymanie dobrego stanu zdrowia fizycznego i psychicznego. Wdrażania nawyku aktywnego wypoczynku w dłużej perspektywie czasowej pozwala utrzymać lub zwiększyć komfort życia danego człowieka, przynosi również efekty w postaci obniżenia kosztów społecznych związanych z leczeniem i rehabilitacja różnych schorzeń, opieką nad osobami niepełnosprawnymi fizycznie. Dobry stan zdrowia pozwala się cieszyć życiem do późnych lat.