Letnie kino plenerowe

4. Miejsce realizacji projektu

Aleksandrów Łódzki: Park Miejski (Plac Kościuszki); parking przy Urzędzie Miejskim / Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - kino samochodowe


5. Opis projektu

„Letnie kino plenerowe” to propozycja na sezon wakacyjny 2019 – 6 bezpłatnych mini-maratonów plenerowych dostępnych dla wszystkich mieszkańców Gminy Aleksandrów Łódzki. W ramach cyklu zaprezentowany będzie nowy, atrakcyjny repertuar pozwalający na spędzenie letnich wieczorów w relaksującej atmosferze.

W ramach cyklu zrealizowane zostaną 3 pokazy kina na leżakach (każdorazowo 2 filmy) i 3 pokazy kina samochodowego (każdorazowo 2 filmy). Pokazy odbywać się będę w wakacyjne weekendy.


6. Uzasadnienie realizacji projektu

Zadanie ma na celu wzbogacenie wakacyjnej oferty kulturalnej i zapewnienie rozrywki na wysokim poziomie. Na potrzebę realizacji zadania wskazywać może pozytywny odbiór i popularność takiego wydarzenia w latach poprzednich (pokazy m.in. w 2017 i 2018). Mieszkańcy gminy we wcześniejszych latach chętnie korzystali z plenerowej oferty, dlatego też warto kontynuować to przedsięwzięcie. Cykl pokazów plenerowych to doskonała okazja do spotkania z najlepszymi tytułami filmowymi w przyjemnych, letnich okolicznościach, a także do integracji lokalnej społeczności.


7. Informacja o dostępności zadania dla mieszkańców

Odbiorcami projektu są wszyscy mieszkańcy - bez ograniczeń. Miejsca realizacji pozwalają na udział osób niepełnosprawnych.