Aqua aerobic dla kobiet i mężczyzn

4. Miejsce realizacji projektu

Miejska Pływalnia "OLIMPIJCZYK" w Aleksandrowie Łódzkim, ul. Bankowa 5


5. Opis projektu

W ramach projektu realizowane będą zajęcia fitness w wodzie - aqua aerobic. Zajęcia będą realizowane dla 100 osób (5 grup po 20 osób). Ćwiczenia w wodzie odbywać się będą dla każdej grupy 1 raz w tygodniu, po 1 godzinie przez okres 8 m-cy (od 01.03.2019 do 31.12.2019 z wyłączeniem m-cy lipca i sierpnia). Na zakończenie projektu przewidziany jest wyjazd podsumowujący zajęcia do Uniejowa na Termy, gdzie będzie można skorzystać z pływalni, gorących solanek, basenu, tężni, dysz, biczy, jacuzzi oraz z przewidzianego posiłku (przewidywany pobyt ok. 6 godz. - 4 godz. na basenie i 2 godz. posiłek).


6. Uzasadnienie realizacji projektu

Celem projektu jest poprawa ogólnej kondycji psycho-ruchowej kobiet i mężczyzn, poprzez aktywność fizyczną. Ćwiczenia w wodzie pomogą zadbać o zdrowie, kondycję, samopoczucie oraz figurę. Gimnastyka w wodzie to doskonałe połączenie przyjemnego z pożytecznym ponieważ woda wykazuje działania kojące, doskonale rozluźnia mięśnie i odpręża całe ciało.


7. Informacja o dostępności zadania dla mieszkańców

Projekt kierowany jest dla kobiet i mężczyzn. Zajęcia z aqua aerobicu odbywać się będą we wtorki od godz. 19.30 do godz.21.30 (2 grupy) i w środy od godz.18.00 do godz.21.00 (3 grupy).