Ratuj pszczoły

Koszt zadania po weryfikacji

50000 PLN

4. Miejsce realizacji projektu

Gmina Aleksandrów Łódzki


5. Opis projektu

Projekt zakłada powiększenie bazy pożytkowej dla pszczół i innych zapylaczy poprzez zasadzenie roślin miodo- i pyłkodajnych. Odbiorcami projektu będą mieszkańcy gminy, którzy będą mogli otrzymać taką roślinę do zasadzenia w swoim ogrodzie lub na balkonie. Na podstawie zorganizowanej akcji zostanie przeprowadzana kampania informacyjno-promocyjna.

Odbiorcami projektu są mieszkańcy Gminy Aleksandrów Łódzki, którzy chcąc otrzymać roślinę miododajną (lipę drobno lub szerokolistną, klon tatarski, leszczynę, wierzbę iwę, irgę czarną, winobluszcz, pigwowiec japoński itp.) przychodzą do Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie otrzymują roślinę (drzewo/krzew), którą powinni zasadzić w swoim ogrodzie lub na balkonie.


6. Uzasadnienie realizacji projektu

„Jeśli z ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia, nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…” – Albert Einstein. Te słowa mówią wszystko za siebie. Pszczołom zawdzięczamy owoce, warzywa, kawę, produkty pszczele i wiele wiele innych. Dzięki obecności pszczół w środowisku rośliny produkują więcej nasion i owoców. Dlatego tez pomóżmy im sadząc w swoim ogrodzie jak i na balkonie roślinę którą otrzymacie w ramach projektu. Nie tylko upiększycie swoje otoczenie, ale i zwiększycie bazę pożytkową dla tych pracowitych owadów.