Wakacyjne półkolonie na sportowo z piłką nożną i nie tylko...

4. Miejsce realizacji projektu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Aleksandrowie Łódzkim ul 11-go Listopada 98


5. Opis projektu

W ramach projektu zrealizowane zostaną półkolonie na sportowo dla dzieci pozostających w mieście. Zajęcia odbywać się będą przez dwa tygodnie od poniedziałku do piątku po 6 godzin dziennie. Do realizacji zadania zatrudnionych zostanie wykwalifikowana kadra opiekunów, instruktorzy piłki nożnej oraz koordynator - kierownik. W programie półkolonii znajdą się : zajęcia sportowo- rekreacyjne, wycieczki , wyjścia na basen i wiele atrakcji towarzyszących. Dla wszystkich uczestników zapewniony będzie posiłek regeneracyjny obiad i napoje oraz zagwarantowany sprzęt sportowy. Na zakończenie zorganizowany zostanie piknik dla dzieci i rodziców. Jedna z przesłanek projektu to integracja rodzin oraz wspólny aktywny wypoczynek.

Podczas wspomnianego pikniku, będzie rozegrany turniej piłki nożnej oraz przygotowane będzie wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i rodziców.


6. Uzasadnienie realizacji projektu

Ideą projektu jest organizacja zajęć sportowo – rekreacyjnych dla dzieci podczas wakacji w oparciu o miejską bazę sportową. Projekt skierowany jest dla dzieci do 16 roku życia, dla grupy 2x60 osobowej mieszkających na terenie gminy Aleksandrów Łódzki , które pozostają w domu podczas wakacji. Półkolonie organizowane w terminie od 22.07 do 02.08 dla dwóch grup, po tygodniu dla każdej ze wspólnym finałem w postaci pikniku rodzinnego.

Głównym celem jest zwiększenie ilości dzieci spędzających wolny czas na sportowo, poprawa bezpieczeństwa na obiektach sportowych oraz identyfikacja dorosłych i najmłodszych z miastem. Projekt kładzie również nacisk na aktywne, wspólne spędzanie czasu rodziców z dziećmi oraz integrację lokalnej społeczności.

Dostępność do obiektu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji daje idealne możliwości do realizacji głównych założeń projektu. Potrzeba realizacji tego projektu wynika z dużego zainteresowania przez rodziców i dzieci takimi formami wypoczynku podczas czasu wolnego od nauki.

Projekt przewiduje:

- codzienne gry i zabawy w czasie trwania projektu,

- korzystanie z pływalni,

- wyjazd na wycieczkę,

- turniej piłki nożnej,

- piknik rodzinny wraz z atrakcjami


7. Informacja o dostępności zadania dla mieszkańców

MOSIR czynny codziennie w godzinach 7-21