Oświetlenie ulicy Jana Kazimierza w Rudzie Bugaj

Koszt zadania po weryfikacji

150000 PLN

4. Miejsce realizacji projektu

Część ulicy Jana Kazimierza - od numeru 33 do ulicy Ludowej


5. Opis projektu

Wybudowanie brakującego oświetlenia ulicznego w północnej części ulicy Jana Kazimierza. Ulica ta zlokalizowana jest tuż za granicą miasta, która łączy Aleksandrów Łódzki z ulicą Ludową - już wyposażoną w oświetlenie.


6. Uzasadnienie realizacji projektu

Ulica Jana Kazimierza zlokalizowana jest w cichej i urokliwej okolicy na granicy miasta Aleksandrów Łódzki. Przyjemne i niezurbanizowane otoczenie sprzyja spacerom, wycieczkom rodzinnym i uprawianiu sportów biegowych, zarówno przez dzieci i młodzież jak również osób starszych. Bardzo popularny jest tu Nordic Walking. Wyposażenie ulicy w dobre oświetlenie umożliwi bezpieczne poruszanie się szczególnie w godzinach wieczornych, gdy dzień staje się krótszy. Ponadto, ulica Jana Kazimierza stanowi codzienną drogę dla dzieci uczęszczających do pobliskiej szkoły umiejscowionej we wsi Ruda Bugaj: zarówno pieszo jak i na rowerach.

Zainstalowanie brakującego oświetlenia na ulicy Jana Kazimierza poprawi bezpieczeństwo osób z niej korzystających po zmroku, a także umożliwi i uprzyjemni wieczorne spacery po okolicy.


7. Informacja o dostępności zadania dla mieszkańców

Projekt jest skierowany dla mieszkańców Rudy Bugaj, Aleksandrowa Łódzkiego oraz pozostałych okolicznych miejscowości. Miejsce ogólnodostępne publicznie.