Wyniki głosowania

 

 Zwycięskie projekty ABO 2020

Mamy już oficjalne wyniki Aleksandrowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020!  Zwycięskie projekty
w zestawieniu poniżej zaznaczono na żółty kolor. Tym razem mieszkańcy, w dużej mierze, postawili na projekty związane z bezpieczeństwem. Zwyciężyły aż trzy projekty dotyczące sprzętu ratowniczego. Na pierwszym miejscu znalazł się zakup samochodu ratowniczego-gaśniczego dla OSP w Nakielnicy, a na trzecim miejscu - zakup samochodu ratowniczego-gaśniczego dla OSP w Rąbieniu. Do puli podobnych projektów należy także ten zatytułowany: #OTWIERAJ - CZAS RATUJE! i umożliwiający nabycie nowoczesnego sprzętu hydraulicznego wykorzystywanego do ratownictwa technicznego.

Jednak mieszkańcom cały czas bliskie są również projekty związane z ekologią oraz ochroną środowiska naturalnego. Potwierdza to projekt, który uplasował się na drugim miejscu w zestawieniu zwycięskich propozycji. Już niedługo ci, którzy wyrzucają śmieci gdzie popadnie, będą musieli mieć się na baczności. Na terenie gminy, w miejscach szczególnie narażonych na nielegalne wyrzucanie śmieci, postawione zostaną mobilne urządzenia monitorujące, tzw. fotopułapki.

Po zwycięskich projektach widać, że aleksandrowianie lubią także zdrowy styl życia i aktywne spędzanie czasu. To właśnie dlatego zrealizowany zostanie projekt dotyczący opracowania koncepcji komunikacji rowerowej. Umożliwi to uzyskanie najlepszych rozwiązań technicznych i pozwoli na maksymalne wykorzystanie potencjału komunikacji rowerowej dla mieszkańców.

Natomiast w parku przy ul. Zielonej stworzona zostanie strefa zabawy, zieleni i radości. Już niedługo dzieci znajdą tam nowe urządzenia do zabawy, a dorośli będą mogli odpocząć wśród zieleni.

W tym roku poprawimy swoją kondycję, jak również zyskamy większe poczucie bezpieczeństwa, biorąc udział w rozmaitych zajęciach sportowych dotyczących sztuk walki oraz technik samoobrony. Projekt skierowany jest do różnych grup, więc z pewnością będzie można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Kolejny, z puli zwycięskich projektów, dotyczy także bezpieczeństwa. Tym razem chodzi o przejście dla pieszych. Powstanie ono na ulicy Sikorskiego w okolicach marketu. Miejsce to wskazane zostało przez zgłaszającego, jako szczególnie uczęszczane przez osoby starsze czy te z małymi dziećmi. Już niedługo wszyscy będą mogli korzystać z nowego przejścia. Następny projekt, także dotyczy infrastruktury miejskiej. Inwestycja zakłada wykonanie chodnika na ulicy Parkowej.

Wśród zwycięskich propozycji znalazł się też projekt, który podkreśla zaangażowanie
i troskę mieszkańców dotyczące zwierząt. Tym razem zakupione zostaną budki dla ptaków i jeży oraz karmniki.

Latem będziemy mogli także korzystać z letniego kina plenerowego. Z pewnością wyświetlane filmy, uprzyjemnią nam ciepłe wieczory oraz jeszcze bardziej urozmaicą kalendarz wakacyjnych wydarzeń.

Pulę zwycięskich projektów zamyka „Manufaktura ogrodowa trzmiela z Czwórki”. Dotyczy on założenia ogrodu, który dzięki odpowiednio dobranym roślinom sprawi, że stanie się on miejscem przyjaznym dla dziko żyjących owadów. Mieszkańcy, w ten sposób, zyskają możliwość obserwacji świata przyrody w bezpośrednim kontakcie z różnorodnymi gatunkami roślin. Poszerzą także swoją wiedzę na temat ich zastosowania oraz właściwości leczniczych.

Tak właśnie wygląda lista zwycięskich projektów w ramach Aleksandrowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Szczegółowe zestawienie wszystkich projektów znajduje się poniżej.

 

Liczba ważnych głosów

29049

Liczba głosujących

5337